مزایا و معایب شرکت با مسئولیت محدود چیست؟

مزایا و معایب شرکت با مسئولیت محدود چیست؟

مزایا و معایب شرکت با مسئولیت محدود

تمامی کسانی که به سراغ ثبت شرکت می روند در اولین گام اقدام به بررسی کردن مزایا و معایب شرکت با مسئولیت محدود و غیره می نمایند، زیرا پی برده اند که با بررسی کردن و دانستن این مزایا و معایب است که می توانند تصمیم صحیحی بگیرند.

در واقع دانستن مزایا و معایب شرکت با مسئولیت محدود به آنها کمک خواهد کرد با توجه به بودجه و تعداد اعضایی که قرار است دست به مشارکت بزنند تمامی جوانب را بسنجند و سپس برای شروع این همکاری یک انتخاب مناسب داشته باشند.

همیشه برای شروع هر کاری باید اطلاعات دقیقی در موردش کسب کرد، به خصوص دانستن بیشتر در مورد مزایا و معایب شرکت با مسئولیت محدود نیز از این امر مستثنی نیست و هر چه بیشتر در مورد آن بدانید عملکردتان در زمان بستن قرارداد و ثبت بهتر خواهد بود.

تجربه نشان داده است کسانی که قبل از شروع چنین همکاری هایی ابتدا اطلاعات دقیقی در مورد مزایا و معایب شرکت با مسئولیت محدود کسب کرده اند توانسته اند قراردادهای بهتر و بدون خطر تری با دیگر اعضا منعقد کنند که باعث رضایتشان شده است.

رضایت در امور تجاری زمانی به دست می آید که به سود منجر شود و این امر نمی تواند اتفاق بیفتد مگر زمانی که هر شخصی که قصد چنین فعالیتی را دارد به خوبی مزایا و معایب شرکت با مسئولیت محدود را بشناسد و سپس اقدامات لازم را صورت دهد.

هر اقدامی که با عدم شناخت همراه باشد به نتایج مطلوب ختم نخواهد شد. در واقع دانستن بیشتر و شناختن بهتر مزایا و معایب شرکت با مسئولیت محدود کمک می کند تا اقداماتی که صورت می گیرد با نهایت دقت همراه باشد که در نهایت به نفع هر شخصی که مشارکت میکند تمام می شود.

مزایا و معایب شرکت با مسئولیت محدود معمولا برای کسانی اهمیت دارد  که دوست دارند بدانند در چه جایی دارند سرمایه گذاری می کنند برای همین تحقیق می کنند و سپس با دید باز تصمیماتی را می گیرند که بر اساس منطق است و به ضرر منتهی نمی شود.

در ادامه این مقاله قصد داریم تا جایی که امکانش باشد مزایا و معایب شرکت با مسئولیت محدود را برای شما خواننده عزیز و گرامی بازگو نماییم تا آگاهی های لازم را در این زمینه کسب نمایید و زمانی که خواستید اقدامات لازم را صورت بدهید بدانید که با چه چیزی طرف هستید.

مزایا و معایب شرکت با مسئولیت محدود چیست؟

شرکت با مسئولیت محدود چیست؟

نوعی شرکت است که افراد بر اساس سرمایه ای که در آن قرار می دهند مسئولیت پیدا می کنند و در صورت بروز مشکلاتی مثل ورشکستگی هیچکس بیشتر از تعهدشان از آنها بازخواست نخواهد کرد و از یک حدی بیشتر که امضا کرده اند تعهد مالی ندارند.

مزایا و معایب شرکت با مسئولیت محدود:

مشارکت در این شرکت ها مزایا و معایبی دارد که در واقع دانستنشان کمک می کند تا شما مخاطب عزیز بدانید که به چه صورت باید عمل کنید تا دچار مشکلات بزرگی نشوید. در واقع این شرکت ها گاهی در زمان فعالیت دچار مشکل می شوند و ممکن است شریک یا ضامن نا آگاه دچار خسارت شود.

حداقل با حضور دو شریک این شرکت قابل تشکیل است:

یکی از مزایا و معایب شرکت با مسئولیت محدود این است که در زمان ثبت کردن این شرکت ها باید حداقل دو نفر حضور داشته باشند و تعهدات لازم را به سازمان ثبت بدهند تا سازمان نسبت به قانونی اعلام کردن آنها اقدامات لازم را صورت بدهد.

برای ثبت اینجور شرکت ها هیچ گونه حداکثری وجود ندارد و می توانند هر میزان که ضرورت داشته باشد اعضای جدید جذب کنند و سرمایه های آنها را برای پیشبرد بهتر اهداف اقتصادی به کار بگیرند، در واقع این مزیت باعث می شود از نظر تامین سرمایه به مشکل نخورند.

اداره شرکت به یک یا چند نفر سپرده می شود:

یکی دیگر از مزایا و معایب شرکت با مسئولیت محدود این است که در اداره اینجور شرکت ها هیچ گونه مانعی وجود ندارد که یک نفر یا چند نفر همزمان آن را اداره کنند. در واقع این مزیت باعث می شود تا از نظر کنترل کردن این شرکت ها هیچ مشکلی پیش نیاید.

معمولا اگر این جور شرکت ها توسط چند نفر اداره شوند به نفع شرکت خواهد بود زیرا کارها تقسیم می شود و فشار کار بر روی یک نفر نمی افتد که همین کمک می کند تا کارها بسیار بهتر از قبل پیش برود و سود بیشتری را اعضا از مشارکت به دست بیاورند.

مطالعه بیشتر: شرکت با مسئولیت محدود چیست؟

احتمال تقلب در این جور شرکت ها وجود دارد:

یکی دیگر از مزایا و معایب شرکت با مسئولیت محدود این است که احتمال تقلب کردن در این جور شرکت ها بالا است و کسانی که می خواهند در چنین جاهایی مشارکت کنند حتما باید از طریق سازمان ثبت نسبت به دریافت اطلاعات اینجور شرکت ها اقدام کنند.

بسیاری پیش آمده که یک شرکت اقدام به جذب اعضا کرده ولی در حوزه دیگری خود را ثبت کرده بود و در واقع داشت با دادن اطلاعات غلط از اعضایی که جذب می کرد سواستفاده می نمود تا بتواند سود بیشتری را به جیب خود واریز کند.

سهم ها در این شرکت ها به صورت اوراق قابل جابجایی نیست:

یکی دیگر از مزایا و معایب شرکت با مسئولیت محدود این است که سهم ها را در این جور جاها نمی توان به صورت اوراق و سهم خرید و فروش کرد که یک ضعف بسیار بزرگ به حساب می آید. این مورد باعث می شود تا برای خارج کردن سرمایه از چنین شرکت هایی مدت زمان بیشتری معطل شد و به دنبال خریدار بود که برای سرمایه گذاری در آنجا علاقه داشته باشد.

وام گرفتن برای این جور شرکت ها دشوار است:

یکی دیگر از مزایا و معایب شرکت با مسئولیت محدود این است که بانک ها به سختی به این شرکت ها اعتماد می کنند و به راحتی وام را در اختیار آنها قرار نمی دهند که همین خود نشان می دهد آنچنان که بایست و شایست در موسسات مالی پذیرفته نیستند و نمی توانند از خدمات مالی آنها بهره مند شوند تا بتوانند در مواقع اضطراری جهت رفع مشکلات خود تامین سرمایه نمایند.

این شرکت ها اجازه ندارند در مناقصات دولتی شرکت کنند:

یکی دیگر از مزایا و معایب شرکت با مسئولیت محدود این است که شرکت های دولتی به هیچ وجه بر اساس قوانین خود اجازه ندارند که آنها را در مناقصات خود شرکت بدهند. همین خود نشان می دهد که این جور شرکت ها از نظر اعتبار داشتن با بحران جدی مواجه هستند و در هر جایی نمی توانند آن خدماتی را که شرکت های دیگر می گیرند دریافت کنند.

 

در انتها

همان طور که در مقاله بالا دیدید و دانستید برای شروع یک کار تجاری هر شخصی باید مزایا و معایب شرکت با مسئولیت محدود را به خوبی بداند تا بتواند بهترین تصمیمات را سر موقع خود اتخاذ نماید و از تمامی ظرفیت این مشارکت ها بتواند استفاده کند و به سود برسد.

در آخر لازم به ذکر است که شرکت خدمات الکترونیکی حقوقی با سال ها تجربه در زمینه شرکت با مسئولیت محدود این آمادگی را دارد تا خدماتش را در اختیار شما مخاطبان عزیز و گرامی قرار دهد. برای به دست آوردن اطلاعات کافی با شماره های واحد روابط عمومی ما تماس حاصل فرمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

من محمدحسین فهیمیان هستم،

رسالت و هدف اولیۀ من از تاسیس استارتاپ Legapin، آگاهی بخشی و ترویج فرهنگ حقوقی در جامعه و اقتصاد ایرانی و در وهلۀ بعدی ارائه خدمات حقوقی به شکل نوین و در دسترس و کاربر محور می‌باشد.

مقالات اخیر ما

برای دریافت آخرین اخبار لگاپین با ما در ارتباط باشید.