شرکت مسئولیت محدود یا سهامی خاص را چطور باید ثبت کرد؟

شرکت مسئولیت محدود یا سهامی خاص

شرکت مسئولیت محدود یا سهامی خاص 

برای این که یک شخص خاص بتواند شرکت مسئولیت محدود یا سهامی خاص را در اداره مربوطه به ثبت برساند باید راه و چاهش را بداند تا بتواند آن را کاملا قانونی و موجه سازد تا بتواند از مزایای ثبت شدنش بهره مند گردد.

ثبت شدن شرکت مسئولیت محدود یا سهامی خاص قطعا مزیت هایی دارد که همین باعث می شود تا افراد زیادی برایش اقدام کنند زیرا می دانند که با قانونی شدن تنها می توانند از این موهبت ها برخوردار شوند و امکان پیشرفت کردنشان باز بماند.

شاید یکی از بزرگترین مزیت هایی که باعث می شود تا اکثر قریب به اتفاق افراد برای ثبت کردن شرکت مسئولیت محدود یا سهامی خاص اقدام نمایند بحث گرفتن وام هایی است که دولت به تصویب رسانده و اینجور شرکت ها می توانند از آن بهره ببرند.

معمولا این جور وام ها به شرکت مسئولیت محدود که خود را ثبت نموده اند اختصاص می یابد، این وام ها چون برای فعالیت های اقتصادی می باشد سود بسیار پایینی را گیرنده باید بپردازد که همین مورد آن را بسیار جذاب می نماید.

معمولا برای این که بتوانند افراد سریع تر شرکت مسئولیت محدود یا سهامی خاص را به ثبت برسانند تنها باید مدارکی که لازم است را تهیه نموده و شرایطی را که ثبت اینجور شرکت ها دارد با دقت تمام انجام دهند تا هیچ گونه بهانه ای در دست بانک نماند تا وام را ندهد.

سوای از وام بانکی مورد دیگری که باعث می شود تا ثبت کردن شرکت مسئولیت محدود یا سهامی خاص جذاب به نظر برسد بحث صادرات و واردات است که تنها زیر سایه شرکت هایی می تواند انجام شود که شماره ثبت دارند و قانونی هستند.

مورد دیگری که باز به جذابیت ثبت شرکت مسئولیت محدود یا سهامی خاص می افزاید بحث میزان مالیاتی است که این جور شرکت ها به دولت می پردازند. به دلیل این که چنین شرکت هایی موجب کارآفرینی می شوند دولت میزان مالیات کمتری را از فعالیت های آنها می گیرد تا سر پا بمانند.

با توجه به این همه خوبی هایی که ثبت کردن شرکت مسئولیت محدود یا سهامی خاص دارد کدام آدم عاقلی حاضر می شود کمی زمان نگذارد و آن را به ثبت نرساند تا از مزایا و مواهبی که می تواند بدست بیاورد برخوردار نگردد.

در ادامه این مقاله نه چندان بلند قصد داریم تا به صورت کوتاه و مفید به شما مخاطب عزیز و گرامی بگوییم که چگونه باید یک شرکت مسئولیت محدود یا سهامی خاص را در اداره ثبت شرکت ها که زیر مجموعه وزارت صنعت و معدن است قانونی ثبت کنید.

شرکت مسئولیت محدود یا سهامی خاص
شرکت مسئولیت محدود یا سهامی خاص

قوانین شرکت سهامی خاص چیست؟

شرکت مسئولیت محدود یا سهامی خاص چیست؟

نوعی شرکت است که در آن یک یا چند نفر اقدام به مشارکت می نمایند. معمولا در این جور شرکت ها محدودیتی برای تعداد شریک وجود ندارد اما برای این که چنین شراکتی شکل بگیرد باید حتما حداقل دو نفر حضور داشته باشند. در این جور شرکت ها افراد بر اساس میزان سرمایه ای که وسط گذاشته اند به سود می رسند یا ضرر می کنند.

نحوه ثبت شرکت مسئولیت محدود یا سهامی خاص:

ثبت کردن شرکت راه و روشی دارد که با دانستن جزئیاتش هر فردی می تواند به راحتی اقدام به این کار کند. بیشتری افرادی که آگاهی یا وقت ندارند معمولا به سراغ شرکت های حقوقی می روند که این خدمات را در کنار خدمات دیگرشان به شهروندان ارائه می دهند.

پیدا کردن شریک:

مهم ترین نکته در ثبت کردن شرکت مسئولیت محدود یا سهامی خاص به پیدا کردن شریک برمی گردد. در واقع اصلا اسمش بر رویش می باشد. شرکت یعنی جایی که افراد با هم مشارکت و همکاری می کنند و تنهایی نمی شود چنین جایی را احداث کرد و حداقل به یک نفر یا بیشتر نیاز دارد.

انتخاب کردن نام برای شرکت:

معمولا برای انتخاب کردن نام شرکت مسئولیت محدود یا سهامی خاص شرکا با هم جلسه می گذارند و با سنجیدن تمامی جوانب کار به خصوص نوع فعالیتی که قرار است انجام دهند یک نام کاملا متناسب با آن انتخاب می کنند تا نماد خدماتی باشد که قرار است به مشتریان ارائه بدهند.

مشخص کردن حوزه فعالیت شرکت:

برای این که شرکت مسئولیت محدود یا سهامی خاص بتواند خود را ثبت نماید باید محدوده فعالیت هایی که قرار است در آن انجام شود مشخص باشد. معمولا این این محدوده را شرکایی که قرار است در آنجا به فعالیت های تجاری و خدماتی بپردازند مشخص می کنند تا به سمع و نظر شرکت ثبت برسد و نوع فعالیتشان را مکتوب کند.

مشخص کردن میزان سرمایه و تعهدات اعضا:

برای این که بتوان شرکت مسئولیت محدود یا سهامی خاص را به ثبت رساند باید میزان تعهدات مالی و مشارکتی که هر کدام از شرکا قرار است در شرکت داشته باشند کاملا از قبل مشخص باشد و این میزان مشارکت در زمان ثبت کردن باید کاملا مکتوب شود.

معمولا شرکا جلسه می گذارند و این موارد را کاملا با یک دیگر حرف می زنند و مشخص می کنند. مشخص بودن این موارد منجر می شود که هیچ گونه اختلافی در آینده پیش نیاید و افراد بر اساس میزان تعهدی که داده اند در سود و ضرر شرکت مشارکت نمایند.

تهیه کردن مدارک لازم:

بعد از این که موارد قبل مشخص شد نوبت به این می رسد که مدارکی مثل شناسنامه یا کارت ملی اعضا را تهیه کرد زیرا در زمان ثبت کردن این موارد را سازمان ثبت درخواست خواهد کرد تا دقیقا مشخص باشد کدام شهروند ایران دارد مشارکت می نماید، دلیلش هم اسمی مشابه زیادی است که در این جغرافیا وجود دارد و ممکن است مشکل ساز شود.

ثبت قرارداد مشارکت در دفترخانه:

یکی دیگر از نکاتی که شرکا قبل از به ثبت رساندن شرکت مسئولیت محدود یا سهامی خاص در سازمان مربوطه باید انجام دهند به ثبت قرارداد مشارکت به صورت کاملا قانونی در دفترخانه بر می گردد که باید به صورت کاملا مکتوب به مهر و امضای این دفترها برسد تا مورد تایید سازمان ثبت باشد.

ثبت عنوان شرکت در سازمان ثبت شرکت ها:

بعد از طی مراحل قبل باید عنوان شرکت مسئولیت محدود یا سهامی خاص در سازمان مربوطه ثبت شود. برای این که مقاله طولانی نشود دیگر به جزئیات ضوابط و قواعد پرداخته نمی شود. اگر کارهای قبلی که گفته شد به درستی انجام شود دیگر کار زیادی نمانده تا آن را افراد به ثبت برسانند تا از مزیت هایش بهره مند شوند.

چاپ عنوان شرکت در روزنامه های کثیرالانتشار:

بعد از این که شرکت مسئولیت محدود یا سهامی خاص در سازمان مربوطه به ثبت رسید برای این که ظاهری قانونی پیدا کند بنا بر دستور سازمان آن را در روزنامه ها به ثبت میرسانند تا بعدها مدعی ای برای عنوان آن در جای دیگر پیدا نشود و نتواند از آن سو استفاده نماید.

شرکت مسئولیت محدود یا سهامی خاص
شرکت مسئولیت محدود یا سهامی خاص

 

در انتها

همان طور که در مقاله بالا دیدید و دانستید ثبت کردن شرکت مسئولیت محدود یا سهامی خاص مزیت هایی دارد که همین موارد باعث می شود تا بسیاری از افراد برای ثبت نمودن آن اقدام نمایند تا بتوانند از مواهبی که وجود دارد به صورت کاملا قانونی با حمایت دولت برخوردار شوند.

در آخر لازم به ذکر است که شرکت خدمات الکترونیکی حقوقی با سال ها تجربه در زمینه ثبت کردن شرکت سهامی خاص این آمادگی را دارد تا خدماتش را به شما همشهریان تهرانی ارائه نماید. برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر با شماره های روابط عمومی ما تماس حاصل فرمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

من محمدحسین فهیمیان هستم،

رسالت و هدف اولیۀ من از تاسیس استارتاپ Legapin، آگاهی بخشی و ترویج فرهنگ حقوقی در جامعه و اقتصاد ایرانی و در وهلۀ بعدی ارائه خدمات حقوقی به شکل نوین و در دسترس و کاربر محور می‌باشد.

مقالات اخیر ما

برای دریافت آخرین اخبار لگاپین با ما در ارتباط باشید.