جهت ثبت شرکت خود اینجا کلیک کنید

دوباره فکر کن!

حالا که وقت گذاشته اید و در حال مطالعه این متن هستید از شما دوست محترم تقاضا می کنم این سوالات را چندین بار از خود بپرسید و عمیقا به آن فکر کنید و خودتان پاسخ این سوالات را به خودتان بدهید ؛ چراکه نکات نهفته در این پرسش ها می تواند سرنوشت شما را تغییر دهد. به یاد داشته باشید سرنوشت ما انسان ها در واقع همان انتخاب های ماست و پرسش این سوالات از خودتان ، شما را در انتخاب درست تر و در نهایت تعیین سرنوشت بهتر کمک خواهد کرد.

مراحل ثبت شرکت

ثبت شرکت و تغییرات آن

  • فکر می کنید به مرحله ای رسیده اید که برای شروع یا توسعه کسب و کارتان و تحقق رویاهایتان نیاز به تاسیس و ثبت شرکت دارید؟ آیا این تصور شما منطبق با شرایط کسب و کارتان هست؟ به عبارت بهتر آیا محصولی دارید که برای عرضه بیشتر و بهتر آن ، لازم است که در قالب یک شرکت این کار را صورت دهید؟ خودتان به این نتیجه دست یافته اید یا فردی به شما این پیشنهاد را داده است؟ آیا با افرادی که اقتصاد و حقوق می دانند مشورت کرده اید؟ می دانید که با تاسیس و ثبت شرکت چه تکالیف قانونی از جمله تامین اجتماعی ، مالیات و … مواجه هستید؟ برای شروع کار می دانید چه مجوزهایی لازم است و کدام مراجع برای صدور مجوزها صلاحیت دارند؟  اجازه بدهید با شما راحت تر صحبت کنم؛ اصلا می دانید که شرکت داری چه اقتضائات و چه ریسک ها و چه آورده ها و مزایایی را برای شما به ارمغان خواهد آورد؟ آیا این مسیر را از ابتدا و اساس تنها آغاز کرده اید و یا از یک وکیل مسلط به امور شرکت ها خواسته اید که در این مسیر پر پیچ و خم شما را همراهی کند؟ پیش بینی می کنید چه مدت زمانی برای انجام فرآیند ثبت شرکت و یا برای انحلال آن لازم است؟ زمان برای شما چقدر اهمیت دارد؟ کیفیت کار چطور؟ آمادگی مواجهه با موانع انجام این فرآیند را دارید؟
مراحل تاسیس و ثبت شرکت
وکیل برای ثبت شرکت

سنگ بنای "ثبت شرکت" ؛ تنها خودتان یا همگام با وکیل؟

  • با من همراه باشید ؛ سوالات بالا را از خود پرسیدید و تصمیم خود را برای تاسیس و ثبت شرکت و شروع یک کسب و کار و یا توسعه آن گرفته اید؟ آیا می دانید چه نوع شرکتی برای شما و فعالیتتان مناسب است؟ آیا می دانید قانون برای موضوع فعالیت شما الزام به تاسیس و ثبت چه نوع شرکتی را تکلیف کرده است؟ اساسا اطلاع دارید که به عنوان سهامدار یک شرکت و بر اساس انتخاب نوع شرکت در هر اقدامی که به نام شرکت صورت می پذیرد ، دارای مسئولیت هستید؟ می دانید که شرکت تک نفره نداریم ؛ آیا شرکا و سایر سهامداران را انتخاب کرده و با هم به توافق رسیده اید؟ اطلاع دارید تعداد شرکا در تاسیس و ثبت شرکت اهمیت دارد؟ به طور مثال برای تاسیس و ثبت شرکت سهامی خاص حداقل سه سهامدار یا شریک الزامی است. حالا که شرکا و سهامداران مشخص شده اند ؛ میزان آورده و سرمایه هریک چه مقدار است؟ درصد سودی که قرار است هر سهامدار ببرد چقدر است؟آیا فردی از سهامداران دارای امتیازات ویژه ای هست یا خیر؟ حقیقتا برنامه دارید در این پروسه به صورت پیش فرض و بر اساس آنچه که مرجع مربوطه تعیین می کند و روبرویتان قرار می دهد حرکت کنید یا می خواهید با ابتکار عمل و بر اساس نیازها و الزامات و استراتژی خود و با راهنمایی یک وکیل دادگستری حرفه ای در زمینه کسب و کار اقدام کنید؟ آیا می دانستید آن اقدامات اولیه ای که برای ثبت شرکت، از ابتدا آغاز می کنید اهمیت دارد و اصلاح روش به کار رفته امری سخت و زمانبر می‌باشد؟
ثبت شرکت

مدیریت حقوقی کسب و کار؛ تنها خودتان یا همگام با "وکیل"؟

  • قدم به مرحله بعد می گذاریم ؛ حالا که موفق به تاسیس و ثبت شرکت مورد نظرتان شده اید و با شرکای خود نسبت به تشکیل و شروع فعالیت شرکت اقدام کرده اید، برای مدیریت و تاسیس شرکت خود که تمام دارایی شما و سرمایه و کسب و کار شماست، چه استراتژی ای دارید؟ آنچه که برای هر شرکتی تکلیف است تبعیت از قانون تجارت است ؛ برای مدیریت حقوقی شرکت خود چه برنامه ای دارید؟ می دانید منظور از مدیریت حقوقی یک شرکت چیست؟ آیا اطلاع دارید که مجمع عمومی عادی و فوق العاده و جلسات هیات مدیره چیست؟ حد نصاب تشکیل و تصمیم گیری این ارکان به چه صورت است؟ شرح وظایف و صلاحیت هایشان کدام است؟ تغییرات در سرمایه شرکت و تصویب سود و زیان سالانه و انتخاب اعضای هیات مدیره و … و به طور کلی عملیات اجرایی ثبت شرکت را باید به چه صورت انجام دهید؟ می‌دانید اگر هر یک از تکالیف قانونی که قانون بر سهامداران یا اعضای هیات مدیره یک شرکت تکلیف کرده را انجام ندهید چه عواقبی محتمل است؟ می‌دانید که امکان دارد با ضمانت اجرای کیفری و عنوان مجرمانه مواجه شوید؟ آیا مطلع هستید که هر یک از اعضای هیات مدیره که خساراتی ناشی از تصمیمات او به شرکت و سهامداران وارد شود در برابر ایشان مسئولیت حقوقی دارد؟ در این موضوع تخصصی که بسیار حساس و دارای ریسک بالاست ؛ چطور می توانید بدون راهنمایی و مشاوره یک وکیل دادگستری ، این پروسه ثبت شرکت و موارد اجرایی را مدیریت نمایید؟ چگونه از عهده خسارات وارده بر خواهید آمد؟ آیا بهره گیری از خدمات تخصصی حقوقی یک وکیل دادگستری را جزء هزینه های بیمه ای و پیشگیرانه از وقوع هزینه بیشتر نمی دانید؟
اهمیت مدیریت و تیم سازی در موفقیت شرکت

مدیریت و تیم سازی در " ثبت شرکت " ؛ تنها خودتان یا همگام با وکیل؟

  • بیایید نگاه حرفه ای تری به موضوع داشته باشیم؛ آیا از اصول مدیریت شرکتی و رهبری سازمانی مطلع هستید؟ یکی از مهمترین عناصر موفقیت در مدیریت یک شرکت سیستم سازی و تشکیل شبکه ای از متخصصین برای پیشبرد اهداف شرکت است ؛ به نظر شما نقش یک فرد حقوقی مثل وکیل دادگستری در گروه و تیم مدیریتی شما چیست؟ تصور می کنید تمامی فعالیت های درآمد زا و سود ساز شرکت شما بر اساس اقدامات اجرایی توسط نفرات مالی و بازاریابی صورت می پذیرد؟ به نظر شما اساس و فونداسیون اقدامات منتج به ثروت یک شرکت و سازمان کجا شکل می گیرد؟ به این مثال دقت کنید فرض کنید بهترین مدیر اجرایی و بهترین بازاریاب خاورمیانه را در شرکت و در تیم مدیریت خود همراه دارید اما این افراد قادر به نگارش و تنظیم قرارداد حرفه ای نیستند؛ دوباره بیاندیشید؛ آیا با یک قرارداد ناقص و به تبع آن مشکلات حقوقی فراوان، امکان دستیابی به اهداف شرکت و سود سازی وجود دارد؟ چطور می‌خواهید اقتصاد شرکت را شکوفا کنید زمانی که فونداسیون حقوقی آن را اصولی و اساسی که همان وظیفه وکیل شماست، پی ریزی نکرده اید؟ آیا می‌دانید در کشورهای مترقی و در تمام نهادهایی که وظایف حقوقی و وکالتی برعهده دارند یک وکیل دادگستری همزمان وظیفه مشاوره در امور قانونی و حقوقی و همچنین امور اقتصادی و سرمایه گذاری را ارئه می‌دهد؛ کماکان تصور می‌کنید اقتصاد و حقوق از یکدیگر مجزاست؟ همگی ما در راستای ترویج فرهنگ جامعه مسئولیت داریم؛ اگر خواهان اقتصاد و اجتماع اصولی و حرفه ای هستیم بهتر نیست این مهم را ابتدا از خودمان و کسب و کار خودمان آغاز کنیم؟

اصلاحات و تغییرات؛ تنها خودتان یا همگام با "وکیل"؟

  • سوالات بالا را از خود پرسیده اید؛ حق دارید کمی نگران باشید. فرآیند ثبت شرکت و اداره آن، حقیقتا از مسائل پر چالش حقوقی و با ریسک بالای اقتصادی است که برای آنکه بتوانید در راستای تحقق اهداف خود و کارآفرینی و ثروت سازی موفق باشید قطعا به همراهی یک وکیل دادگستری خبره در این زمینه نیاز دارید. تمامی سوالات بالا برای این است که کسب و کارها و شرکت های محترم باید بدانند که در آینده چه چیزهایی در ادامه فرآیند مدیریت و ثبت شرکت چشم انتظار ایشان خواهد بود. گاهی الزاما تغییراتی لازم است که این موارد بنا به دلایل قانونی می بایست ثبت و برای آگاهی عموم آگهی گردد. به طور مثال می توان به تغییرات هیات مدیره یا تغییرات میزان سرمایه شرکت و غیره اشاره کرد که عدم ثبت این تغییرات شرکت ها در مراجع قانونی دارای آثار بسیار خطرناک حقوقی خواهد بود.
چالش های ثبت شرکت

ثبت شرکت

فرآیند فعالیت های شرکتی بسیار گسترده و مستلزم اقدامات پیچیده است و آسان ترین آن، دقیقا همان قدم اول یعنی ثبت شرکت بوده و مسیر دشوار توسعه کسب و کار پس از تاسیس شرکت و شروع فعالیت آن خواهد بود. استارتاپ حقوقی Legapin  با بهره گیری از وکلای درجه یک دادگستری متخصص در این موضوع ، با حذف واسطه ها از ابتدای مسیر یعنی انتخاب نوع شرکت و سپس با کمترین و در سریعترین زمان ممکن نسبت به ثبت شرکت اقدام خواهد شد. خبر خوب اینکه به منظور مدیریت بهتر و ثبت شرکت و دارایی شما استارتاپ حقوقی Legapin در ادامه نیز با کسب و کار شما همراه بوده و مشاوره های لازم را به شما ارائه خواهد کرد. اگر می خواهید از شرح وظایف و خدمات این استارتاپ در این بخش مطلع شوید فقط کافی است سوالات بالا را مجدد مطالعه کنید.

{شروع یک کسب و کار، مهم ترین اقدام شما برای ساختن آینده ست.}

تغییرات شرکت

اینها فقط بخشی از آورده های این استارتاپ برای شما می‌باشد. هدف و رسالت استارتاپ حقوقی Legapin این است که به تمامی شرکت ها و کسب و کارهای متقاضی، خدمات لازم در جهت هر چه بهتر اداره کردن شرکت و کسب و کار خود را ارائه نماید تا از این چالش ها پیشگیری شود.  یکی از مهمترین عوامل در بهره وری یک شرکت و یا کسب و کار این است که آن مشاغل و فعالیت های تجاری، روال قانونی و حقوقی خود را درست طی کند.

{ایجاد تغییرات در یک کسب و کار مستلزم رعایت حساسیت ها و الزامات مدیریتی فراوان است.}

“ما با هم رشد می کنیم”

Legapin